Eesti MV lühirajal

19.05.2008

Seitse aastat tagasi sain Erik Aibasti järel Eesti MV lühirajal hõbeda. Päris hea tunne oli Saue Tammede staari varjus tähtsuselt teine medal võita, kuigi kuld polnud üldse kaugel. Aastale 2001 järgnesid kuus aastat esikohaga. Oli ka päris tore. Ja tänavu... tänavu seisis mu teele üks teine sitke ja elukogenud tamm, kes ajaga ainult väge juurde on kogunud. Erkki Aadli on värske Eesti meister lühirajal, mul üks hõbe juures. Pole ka viga.

Eesti MV peeti Kagu-Eestis Kõveral. Maastik lubas kiiresti joosta, o-tehniliselt polnud keerulist midagi. Samas on lihtsal rajal alati lihtne viga teha ja keskendumine peab igal juhul olema 100%. Laupäevasel lühirajal lootsin kogeda vormi paranemist ja saada kinnitust, et olen EM-iks valmis.

Kahjuks päris nii ei läinud. Päeva halvim üllatus oligi minu jaoks see, et minek polnud ootustele vastav. Jalad olid rasked, tina täis. Pidin päris kõvasti sundima, et normaalset tempot hoida. Viimastel minutitel polnud kiirendamisest juttugi. Loodan, et see oli selle päeva vorm ja kergus tuleb peagi jalgadesse. Teiseks oli pisut halb see, et ma ei saanud klappi kaardiga. Päris paljudes kohtades "jäid otsad lahti" ja punktid tuli läbida kõhutundega. Väiksed vead teise, neljanda, kuuenda ja üheksanda KP-ga (kõik 5-15 sek) tõestavad seda, et ma ei suutnudki hoida kaardist kahe käega kinni (piltlikult öeldes). Lagunes laiali mul see lego. Lisaks lõppu veel pisike lohakusviga kuueteistkümnendaga ja 37-sekundiline kaotus Erkkile oligi tõsiasi. See kogunes suuresti raja teise poolega.

Positiivne oli see, et selle päeva võimed ma ikkagi suuresti realiseerisin. Kui neid väikseid vigu praegu mitte liiga rõhutada, siis oli ju jooks täitsa korralik. Üldine enesetunne, kui mitte mõelda jalgadele, oli ka hea ja pingutada suutsin. Võitja oli sel korral nii tugev, et korralikust jooksust mulle kullaks ei piisanud. Pidanuks jooksma väga hästi. Seda on tore tõdeda!

Pühapäevasel teatejooksul ma ei osalenud. Selline oligi plaan EM-iks valmistumisel. EKJ SK võitis - järelikult poleks minust midagi kasu olnud, võibolla ainult kahju.

Nüüd siis EM saldejumside juures..:)

Eesti MV lühirada

Tulemused

Start - 10 KP:

Kaart

10 KP - finiš:

Kaart

Pulsifail

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (10)

Tagasi

olle (at) server.ee