17.

26.08.2007

Kuigi kõik tundus olevat õigesti, siis midagi ei töötanud sel päeval. Pingutasin enda arvates nii nagu ikka MMil – jõudu säästmata. Enesetunne oli hea, jalad ka üsna kerged. Arvasin, et võin kiiresti joosta küll. Nagu aga võistlus näitas, liikusin küllaltki jõuetult. Kummaline. Lisaks oli probleeme keskendumisega, kuna elasin veel mõtetes läbi eelmise päeva võistlust. Tasuks Ukraina MMi tavarajalt 17. koht, protokollis hoopis tagapool sellest, milleks arvasin end võimeline olevat.

Alles raja viimasel pooltunnil liikusin liidritega enam-vähem samas tempos. See aga rõhutab veelgi kaotust, mis kogunes esimese tunni ja veerandi jooksul. Mingi seletuse päevale annab pulsigraafiku vaatamine. Nt Shveitsi MMil ja Jaapani MMil oli samuti väga karm ilm, samasugune palavus ning samasugune, pikk-pikk rada. Ajad siis 1:55 ja 1:48 ning keskmine pulss 170 ja 169. Ehk siis sisuliselt laktaadilävel. Siin, Ukrainas kestis minu jooks 1:55, keskmine pulss oli aga vaid 156! Väga imelik. Väsimus? See on Tartu maratoni intensiivsus - kahetunnise jooksuvõistluse kohta selgelt liiga madal.

Rada oli kindlasti igavaim ja lihtsaim MMi tavarada, mida ma jooksnud olen. Üks pikk teevalikuetapp valmistas natuke peavalu, aga head lahendust ei pidanud ka seal liiga kaua otsima. On ju vana tõde, et lihtne rada uinutab. Nii lipsas ka minul sisse päris mitmeid pooleminutisi eksimusi. Lisaks ajasin pika etapi teises pooles asja enda jaoks liiga keeruliseks ja kaotasin ehk minuti.

Kokkuvõttes oli tegu päevaga, millega ma kindlasti rahul ei ole. Otsimata seejuures põhjendusi pikast vigastuspausist, sisuliselt magamata ööst (me hotellitoas oli lihtsalt liiga palav, et normaalselt magada), suurest kuumusest võistluse ajal (36-38 kraadi erinevatel andmetel) või siiani kummitavatest viiruse järelmõjudest. Need asjad ei seganud. Loodetavasti saan siia ritta järgmisel aastal midagi ilusamat kirjutada: 44. – 21. – 12. – 12. – 16. – 5. – 17.

Foto www.woc2007.org.ua/LIVE. Pildil Martin Johansson, tugeva päiksepiste saanud ja finishis kokku kukkunud rootslane, kelle turgutamiseks läks vaja trobikonna meedikute abi. Kolm päeva hiljem jooksis Martin end MMi viimasel alal, sprindis, pronksile.

Tulemused

Kaardid

I osa, Start - 8. KP

Kaart

II osa, 8. - 18. KP

Kaart

III osa, 18. KP - finish:

Kaart

Pulsifail

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (5)

Tagasi

olle (at) server.ee