Prantsusmaa kaardid

23.01.2006

Fontainebleaus käidud. Laagri ajastamisega sai ilmavanale küll üks värav tagasi löödud. Seal oli soe, Eestis aga külm. See oli siis eelmise hooaja eest, kui sain ikka tõelise sauna: kolisin umbsesse alpituppa ja tulid suve parimad ilmad, külmetasime Leksandiga Lõuna-Prantsusmaal ja nädal hiljem oli seal 20 kraadi ning olin Taanis, kui seal olid viimase paarikümne aasta parimad suusailmad. Väga veenev, väga veenev.

Laager läks ka sportlikus mõttes korda. Tõdesin taas, et prantslastel on ikka väga häid orienteerumismaastikke. Selle reisi kaheksa maastikku, kõik Fontainebleau' läheduses, olid oodatult kõrgest klassist. Kaardidki offset, mitte värvipaljundus. Selge trükk, mõnus lugeda.

Laagris oli tähelepanu ainult o-tehnika treenimisel. Tegin rahulikus tempos jookse, püüdes võimalikult palju kaardilugemisega pead väsitada. Need on treeningud, mida võistlushooajal on natuke ohtlik kasutada. Aga nüüd kandis see eksperiment ilmselt vilja. O-rütm paranes iga päevaga, kuigi keskendumisauke esines mitmel korral. Intensiivsetest jooksudest sai loobutud osati ka selleks, et põlvi hoida. Viimased pidasidki ilusasti nädala vastu. Hingamisteedes tänu soojale ilmale samuti probleeme polnud.

Norra põhi

Kuigi maastikud olid vägevad, polnud nad alati nii ilusad kui eelmise jutu piltidelt võib tunduda. Mõned kaardid olid kohe päris norraliku põhjaga: kõrge kanarbik, lahtised, terava servaga kivid. Tempo võib sellises kohas langeda üle kahe korra, võrreldes sama SLS-ga teel. Nii mitmelgi kaardil oli minu kiirus u 9 min/km (linnulennult), kui sama pulsiga sörk teerajal oleks andnud 4:45-5:15/km. Samas oli ka kaarte, kus saanuks väga kiiresti joosta. Aga lasen siis kaartidel rääkida enda eest. Mõned näited treeningutest:

Le Rocher de l'Eléphant. Lihtlsalt parim! Kiire, tehniline. Puhas nauding.
Bois-Rond 3. Nõlvad kohati väga halvasti joostavad, kaardil Prantsuse koondise testrada detsembrist. 12,1 km 30 KP. Testjooksu kaardilt olid teed ja rajad ära võetud.
La Grotte Beatrix. Ilus, aga kohati ebameeldivalt kivine.
La salamandre 2. See kaart veetis umbes kolm tundi vihma käes. Kvaliteet natuke vilets. Aga see oli mu pikim trenn, kombinatsioon joonest ja rajast.
La vallée des châtaigniers. Prantsuse koondise lühiraja testvõitslus. Idapoolne on finaal. See osa oli hea põhjaga, kohe mõnus joosta.
Les Ecouettes. Aadli “ämbri” kaart. Sinine rada on mu nädala lühim o-trenn. Ainuke, kus olid ka tähised väljas, sedagi osades punktides. See oli kohalik treening noortele. Väga tehnilist rada sellise KP-asetusega ei saanud.

Laagri sealse korralduse eest seisisi Prantsusmaa koondise välejalg Damien Renard. Ja tegi seda hästi. Kaardid, auto, hotell – kõik olid meie jaoks ilusasti valmis pandud. Ainult mine ja jookse. Ja püüa mitte jalgu välja väänata! Damieni pakutavatest erinevastest laagripaikadest saad lugeda siit.
Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee