Kurk ja pea streigivad - ei taha joosta

17.09.2005

Oi-jah. Kolm klubikaaslast Leksands OK-st jooksis tänases Rootsi MV lühiraja finaalis ja kõik jäid neljandasse, st viimasesse kümnesse. Selle üle just väga rõõmustada ei saa. Kuuldavasti olid rajad tehniliselt rasked ja vigu tehti palju. Homme on teatejooks. Lootust veel on!

Pidanuks tegelikult ka ise täna võistlusplatsil olema ja finaali raja pärast võistlust treeninguna läbi jooksma, aga jäin koju. Eile õhtul hilja hakkasin kurgus kerget valu tundma ja pärast kaugeltki mitte sügavaima unega ööd oli täna hommikul neelatamine juba päris valus. Lõunaks läks seis natuke halvemaks, pea oli paks ja silmad ka valulikud. Kuid see-eest on õhtupoolik olnud taas pisut parem. Palavikku ega muud viga pole, nii et kui homme hommikul tunne hea on, siis tõmban spordiketsid jalga. Täna muidugi treenimisest midagi välja ei tulnud. Reeglina kulgeb mul treeningvaba päeva järel jooks raskelt, mistõttu pean kindlasti päev enne võistlust jooksuotsa tegema.

Mis saab vahetustest, kui ma pole homme 100% tervise juures? Mulle anti eelmisel pühapäeval ülesanne valmistuda viimaseks vahetuseks ja seda ma olen terve nädala teinud. Mõte oli selles, et ankrumeheks sobib paremini see, kes on värskem. Kuna Kalle osales eile-täna ka lühirajal, siis jäeti teate lõppkoha otsustamine minu teha. Loomulikult võib mu külmetus neid plaane muuta. Lõplikult otsustatakse vahetused homme hommikul. Tahaksin kindlasti viimast joosta, kuigi ma tean, et see on väga-väga suur vastutus ja kindlasti mitte ülesanne, mida “pooliku tervise” juures vastu võtta. Vahetuste pikkused on umbes 10, 10, 7, ja 12 km ja võimalik, et saan 12 asemel 7. Või üldse mitte midagi.

Mul pole sel aastal ühtegi haiguspäeva olnud. Ma pole ju üldse eriti tihti haige. Talvel oli vist üks külmetuspäev, mille tõttu pidin trennid ära jätma. Igal juhul päris hea ajastus hankida endale külmetus. Muidu on nädal läinud igati korralikult ja ma arvan, et sain ennast teateks valmis.

Damieeeeeen Renaaaaard!

Tänase põneva lühiraja võitis prantslane Damien Renard (OK Denseln). See oli väga positiivne ja sümpaatne üllatus! Nagu ka eelmise nädalavahetuse tavaraja võitja Johan Modig (OK Pan-Kristianstad). Mõlemad on olnud tipu lähedal mitmeid aastaid, aga suurte võistluste võite pole neil peaaegu üldse. Loodetavasti avab tavaraja võit Johanile (muide, ei pääsenud lühirajal finaaligi – tase ON kõva Rootsis) taas tee Rootsi koondise juurde. Ja mis Damieni puudutab, siis vähemalt täna oli ta oma maa parim. Uskumatu ja kõikvõimas orienteerumisvõlur Thierry Gueorgiou (Kalevan Rasti) oli Soome MV lühirajal alles 15. See on skandaal!

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee