Rootsi MV-ks valmis

09.09.2005

Sel nädalavahetusel peetakse Rootsi MV tavarada. Homme on kavas eeljooksud, ülehomme finaal. Neli eeljooksu, igas 40 nime, igast jooksust 10 finaali. Finaalipääs pole kindlasti kerge. Seega on esimene ülesanne joosta end 160-st 40 hulka. Kui see õnnestub, saab hakata finaali peale mõtlema.

Eeljooksude rajad on 10,5-10,6 km, finaal 17,0 km. See tähendab, et maastik on ilmselt päris hea joostavusega (vähe kive), mis on minu jalgadele kindlasti hea. Tänavused meistrivõistlused peetakse Dalarnas ja mõistagi on Leksandil kodumaakonnas kõrged ootused. Tavarada joostakse Smedjebackenis, mis jääb siit vaid 90 km kaugusele.

Eilse kaarditreeningu tegin ühel paljudest siinsetest fantastiliselt ilusatest maastikest. No ei suutnud taas ära kiruda, et meile nii vähe on antud ja neil siin iga küla taga selline treeningplats laiutab et oi-oi-oi. Karm ebaõiglus. Eestis päevakutel käimise juures on ainus hea asi see, et saab joosta metsas. O-tehniliselt teevad päevakud mind pigem viletsamaks kui tugevamaks - igav kaart uinutab.

MicrO

Viimastel nädalatel on o-maailmas kirgi kütnud micrO. Mõttevahetuses on tekkinud suurtes piirides järgnev vastasseis: Norra ja Taani vs muu maailm. Mul pole aega ja jaksu oma seisukohta pikalt põhjendada, aga olen üks neist, kes arvab, et otsus lisada 2006. a Taani MM-i lühirajale micrO oli selgelt kiirustatud. Ja väga inetult vastu võetud otsus. Seega lõpetan hea meelega sõnadega Kalle Dalinilt (Skogsport nr 7), kes jagab soovitusi neile tegelastele orienteerumismaailmas, kes otsustasid, et MM-il 2006 tuleb lühirada koos micrO-ga: ”Lisage sinna veel lottO-sprint, bingO-tavarada ja jippO-teade, siis on täiuslik MM-programm koos.”

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee