33:06 ja 7. koht Tallinna Sügisjooksul

04.09.2005

Laupäeval Tallinna Sügisjooksul joostud 33:06 oli enam-vähem oodatud aeg, kuigi lootsin natuke paremat. Olin seitsmes ja kaotasin Margus Pirksaarele 1:55-ga.

See oli ühtlase pulsi ja hea enesetundega läbitud jooks ja need kaks asja saan kindlasti päeva plusspoolele kanda. Aga jalad olid aeglased, ülakeha pinges ja käed ei töötanud hästi, nagu kartsingi. Mulle pole antud sellist jooksusammu, et võiksin suvalisel hetkel "metsast välja tulles" jooksuvõistlustel häid aegu näidata. Ma pean enda jalgadega üksjagu vaeva nägema, et saavutada tihe ja ladus jooksusamm. Kevadel ümber Viljandi järve joostes saadud 9. koht (11,5 km 38:48) on parem tulemus mitte selle pärast, et vorm parem olnuks, vaid pigem seetõttu, et ma ei saanud siis vana trauma tõttu metsas harjutada. Olin puhanum ja rohkem valmis teejooksuks. Nüüd olin tõeliselt ebaökonoomne. Olen üsna kindel, et võiksin joosta vähemalt minuti kiiremini üsna vähese erialase treeningu järel.

Ausalt, 33:06 pole 10 kilomeetris ju mingi aeg. Orienteerumismaailma paremike ajad algavad 27:54-st ja lõppevad arvatavasti kuskil 33-34-ga. Paljudel maastikel ei mängi see aeg ka mingit rolli. Nt kui kõik tulevased MM-id oleks Skandinaavias, siis võiksin enda jooksuvõimega enam-vähem rahul olla, sest tean, et olen Skandinaavias konkurentsivõimeline. Aga mõeldes järgmistele MM-idele - Taani, Ukraina, Tshehhi, Ungari - tuleb mul 33-st kindlasti 2-3 minutit maha lahutada, kui soovin MM-medalit võita.

Hea oli näha nii paljusid orienteerujaid jooksurajal. Need, kel kõrged sihid seatud, peaks ikka aeg-ajalt jooksuvõistlustel osalema. Tänasest on hea tõdeda, et esimesel jooksuotsal polnud lihastes tunda mingit valu. Uus päev, hea enesetunne ja ei mingeid märke eilsest jooksust asfaldil. Tore!

Tulemused

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee