3. koht O-ringenilt!

26.07.2005

Tänavu Smålandis peetud O-ringen lõppes minu jaoks rõõmustava 3. kohaga. Esikolmikus viimasel päeval (reedel) muudatusi ei toimunud, Emil Wingstedt võitis ülikindlalt ja Valentin Novikov tuli teiseks. Kui Emilile kaotasin viimasel etapil mõnikümmend sekundit juurde ja finisheerusin 7:42 pärast teda, siis Valentinile tulin jälitusstardist joostud etapil oluliselt lähemale. Vahe venelasega kahanes lõpuks 30 sekundile. Teoreetiliselt võinuks raja viimases osas, mis kulges läbi hea nähtavusega parkmetsa, ka Valentini selga ees näha, aga nii ei läinud. Kuid hoolimata luhtunud võimalusest püüda teist kohta (selleks oleks pidanud siiski päris kõvasti riskima) olen väga rahul ka kolmandaga.

Õigupoolest oli ju ka mu taktika läbida rada kindla peale, kuna arvasin, et venelase püüdmine on vähetõenäoline ja võin selle üritamisega kukkuda esikuuikust välja. Nagu finishis selgus, oli oht täiesti reaalne. Minust üle nelja minuti hiljem startinud viisik võttis Mattias Karlssoni vedamisel üles karmi tempo ja lähenes mulle raja jooksul pidevalt. Finishisse saabusid nad minust 1:10 hiljem. Minu etapiaeg oli 15,54 km pikal rajal 1:17:55, Mattiase rongis lõpuni tulnud ja parima aja saanud norralasel Lars Skjesetil 1:14:14.

O-ringeni kolmas koht on tõeliselt tugev tulemus, aga millegipärast pole minus erilist hõiskamise tunnet. Ilmselt olen tulemust juba kaua oodanud. Või siis olen kogu aeg teadnud, et üks kord ta tuleb. Ja üllatust polnud. Isegi suhteliselt ükskõikne tunne oli, kui nii võib öelda. Ei midagi erilist, lihtsalt hea. Või siis seepärast, et hoopis järgmine on kõige mõnusam võistlus maailmas. MM!!!

Pildil (Tarvo Avaste) Olle finishis intervjuud andmas. Ees Rootsi koondise peatreener Göran Andersson. Paremal Valentin ja Emil.

Tulemused

Kaart

Kommenteeri:

Nimi


sisesta pildil olevad tähed


Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee